Wesele

Jak wybrać wygodne szpilki?

Porady Szpilki

Bez wątpienia kobiece nogi najzgrabniej wyglądają w butach na szpilce, ponieważ są wtedy optycznie wydłużone i wysmuklone. Najczęściej wybieramy szpilki na wesele lub wieczorne wyjścia, choć niejedna z nas chodzi w nich również do pracy.

Wybór idealnych szpilek jednak dość skomplikowany. Chodzi nie tylko o to, by szpilki srebrne czy szpilki żółte ładnie prezentowały się na stopie. Ważny jest również stabilny obcas i wygoda dla stóp. A więc jak wybrać szpilki, by nie tylko świetnie się w nich wyglądać, ale również komfortowo czuć?

Właściwy rozmiar szpilek

Kupując szpilki, buty załóż na obie stopy i przejdź się kilka razy po sklepie. W ten sposób zweryfikujesz, czy wybrałaś właściwy rozmiar i czy są dość wygodne. Zwróć uwagę, czy stopa nie przesuwa się w bucie i czy ciężar ciała rozkłada się na całą stopę, czy tylko na przednią jej część. Najlepsza jest zasada, że szpilki damskie – czarne, bądź w innym kolorze – powinny być o centymetr dłuższe niż Twoja stopa.

Jeżeli nigdy jeszcze nie nosiłaś szpilek, to postaw raczej na niższy obcas, np. zgrabne czółenka na obcasie 5-8 cm. Nie tylko wysmuklą sylwetkę, ale też sprawią, że będziesz czuła się w nich bardziej pewnie.

Komfort i bezpieczeństwo dla Twoich stóp

Pamiętaj, by zadbać nie tylko o wygląd, ale i komfort Twoich stóp. Najlepiej kupować buty z dobrej jakości materiału – szpilki ze skóry lub szpilki zamszowe, które zapewnią przewiewność i lekkość. Dobrze, jeśli będą posiadały poduszki, co zminimalizuje dyskomfort w okolicach pięty i śródstopia. Można też kupić wkładki żelowe lub zapiętki, które uchronią stopy przed otarciami i zapewnią dodatkową wygodę.

Postaw również na bezpieczeństwo. Staraj się unikać bardzo wysokich i cienkich szpilek. To ważne, zwłaszcza, gdy kupujesz tego typu buty po raz pierwszy lub cenisz przede wszystkim wygodę stóp bez względu na okoliczności. Idealny obcas powinien znajdować się na środku pięty i odchylać się nieco od kąta prostego. Poprawi to stabilność Twoich nowych butów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *